سوالات متداول


دسته بورس کالا

شما می‌توانید با خرید و فروش گواهی سپرده در بازار بورس کالا به سرمایه‌گذاری در شمش طلا بپردازید.

معاملات شمش طلا در بورس کالا با مزایایی از قبیل دسترسی به بازار جهانی طلا، امکان معامله در زمان‌های مختلف روز، شفافیت در قیمت‌گذاری و امکان حفظ و مدیریت بهتر ریسک‌ها همراه است.

قیمت شمش طلا در بازار بورس کالا تحت تأثیر عواملی مانند قیمت طلا در بازار جهانی، تقاضا و عرضه طلا، نرخ ارز، شرایط اقتصادی و سیاسی جهان، و اخبار و رویدادهای مرتبط با بازار طلا قرار دارد.

دسته ﺁﻧﻼﯾﻦ

بله، هیچ محدودیتی برای انجام این گونه معاملات در سامانه معاملات بر خط وجود ندارد.

این پیغام معمولا به دلیل ممنوع المعامله شدن کد شما توسط سپرده گذاری مشاهده می‌شود. برای رفع این نوع ممنوعیت با مراجعه به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه بخش میز خدمت الکترونیک درخواست رفع ممنوعیت المعامله را ثبت نمایید.

خیر، این امکان وجود ندارد.

سامانه معاملاتی آنلاین صحرا برای انجام معاملات آپشن شما مشتریان گرامی قابل استفاده می‌باشد.

بله از طریق نرم افزار رایان همراه که از کافه بازار برای کاربران اندروید و از Sib App برای کاربران IOS قابل دانلود است امکان انجام معاملات آنلاین وجود دارد.

 

از طریق سامانه معاملات برخط می‌توانید نسبت به خرید اوراق در تعداد و نوع اعلامی بانک اعتبار دهنده اقدام نمایید.

پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام در سامانه سجام، با مراجعه به سامانه ثبت نام و دریافت کد معاملات آنلاین کالای کارگزاری خبرگان سهام می‌توانید به‌صورت غیرحضوری کد معاملات آنلاین کالا دریافت کنید.

دسته ﭘﺬﯾﺮﺵ

این موضوع می‌تواند به دلیل ۱- ممنوع یا متوقف بودن نماد سهم ۲- ثبت تعداد بیشتر از تعداد دارایی سهام ۳- سهم دارای کارگزار ناظر دیگری جز خبرگان سهام باشد (که در این صورت باید ابتدا نسبت به ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر اقدام کرده و روز معاملاتی بعد مجددا درخواست فروش ثبت نمایید.

به منظور رفاه شما مشتریان گرامی، کارگزاری خبرگان سهام با راه اندازی سامانه ثبت نام غیرحضوری، امکان ثبت نام برای تمام علاقه‌مندان به بازار سرمایه از هرجای دنیا را فراهم کرده است.

۱-ثبت نام در سجام و دریافت کد پیگیری ده رقمی ۲-تکمیل فرم‌های کارگزاری ۳-اصل شناسنامه و کارت ملی ۴-اطلاعات کامل حساب بانکی

با ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملات برخط کارگزاری، دارایی شما پس از ۲۴ ساعت در صورت عدم بدهی و فریز به کارگزاری مقصد منتقل می‌شود.

با مراجعه به سایت سجام و تکمیل ثبت نام و احراز هویت سجام و ثبت نام در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه  شما امکان مشاهده کامل گزارش دارایی سهام را دارید.

حداقل مبلغ برای اقدام به شروع سرمایه گذاری در بورس، مبلغ 500 هزار تومان می‌باشد.

در مرحله اول به سجام مراجعه کرده و نسبت به تکمیل ثبت نام و انجام احرازهویت سجام اقدام نمایید. پس از آن می‌توانید از طریق سامانه ثبت‌نام غیرحضوری کارگزاری خبرگان سهام یا مراجعه حضوری به کارگزاری نسبت به  ثبت‌نام در کارگزاری اقدام نمایید.